3 lutego 2017 11:24

Zdobyliśmy ćwierć miliona złotych dofinansowania na projekt "Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia", stworzony przez Jerzego Marcinkowskiego i Aleksandrę Stachowiak. http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/aktualnosci/art,4888,informacja-o-wynikach-oceny-formalno-merytorycznej-w-konkursie-nr-4sk2-0power3-12016-na-projekty-w-programie-sciezki-kopernika-2.html

Koło Studentów Informatyki po raz 17 organizuje Zimowy Obóz Studentów Informatyki A. Tym razem ZOSIA odbędzie się między 2 a 5 marca 2017 w Przesiece. Rejestracja i zgłaszanie wykładów już trwają.

W tym roku ćwiczenia z logiki dla informatyków zaliczyło około 74 osób w grupach zwykłych i 16 osób w grupie zaawansowanej, razem 90 osób spośród 151 zapisanych (60%). W zeszłym roku zaliczyło je 79 osób (47%).

Ciekawostka: w ciągu ostatnich 10 lat (tzn. od wprowadzenia usosa), nie mieliśmy na studiach pierwszego stopnia dwóch absolwentów, którzy zaliczyliby dokładnie te przedmioty. Innymi słowy, nasi absolwenci są unikatowi.

Paweł Wieczorek zajął trzecie miejsce w konkursie prac magisterskich PTI.

9 lutego odbędzie się u nas próbna matura z Informatyki dla IIILO. Z tego tytułu pracownie będą zajęte również 8 lutego. Ponadto, 10 maja odbędzie się w naszym instytucie właściwa matura z informatyki, w skutek czego pracownie będą wyłączone z użytku od 5 do 11 maja.

W dniach 14-16 lutego odbędzie się u nas Olimpiada Informatyczna. Zajętość pracowni komputerowych 13-17 lutego.

Piotr Polesiuk wygłosił referat "IxFree: Step-Indexed Logical Relations in Coq" w ramach warsztatów CoqPL 2017 The Third International Workshop on Coq for Programming Languages przy POPLu.

Ciekawe prace:

P. Gospodarczyk, S. Lewanowicz, P. Woźny, Degree reduction of composite Bézier curves, Applied Mathematics and Computation 293 (2017), 40-48.

Jakub Kowalski, Adam Roman, A New Evolutionary Algorithm for Synchronization, przyjęta na konferencję EvoSTAR.

Dariusz Biernacki, Sergueï Lenglet and Piotr Polesiuk: Bisimulations for Delimited-Control Operators, przyjęta do czasopisma Information and Computation.

Michał Gańczorz, Artur Jeż, "Improvements on Re-Pair grammar compressor", DCC 2017.

Paweł Gawrychowski, Tomasz Kociumaka, Sparse Suffix Tree Construction in Optimal Time and Space, SODA 2017.