1 października 2018 13:20

Pierwsza edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe, w ramach którego nagrody ufundował Bank Zachodni, będzie miała swój wielki finał w piątek, 19 października. Warto zarezerwować sobie czas na ten dzień, bo szykują się ciekawe prezentacje.

Od dziś obowiązuje już nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, ale jeszcze przez rok zachowuje moc dotychczasowy statut naszej uczelni.

Bartosz Jan Bednarczyk, nasz nowy doktorant, uzyskał Diamentowy grant na projekt "Logiki z uogólnionymi kwantyfikatorami zliczającymi dla programów operujących na danych i systemów bazodanowych" o wartości ponad 190 tys. zł. W ten oto sposób udało mu się trafić na studia III stopnia omijając JFIZO. Ta "luka" została już załatana - wraz z wejściem w życie nowej ustawy nie będzie już nowych edycji diamentowego grantu ;).

Jakub Michaliszyn dostał stypendium dla wybitnych młodych naukowców. To trzyletnie stypendium to stanowi nagrodę za osiągnięcia naukowo-badawcze.

Marek Szykuła dostał Best Paper Award na konferencji CIAA 2018, za pracę: Janusz Brzozowski, Lila Kari, Bai Li, Marek Szykuła. State Complexity of Overlap Assembly.

Continuum Rover Team UWr zajął 11 miejsce wśród 65 drużyn w zawodach European Rover Challenge.

Rada instytutu pozytywnie zaopiniowała wnioski Francho Melendeza i Jakuba Michaliszyna o urlopy bezpłatne do celów naukowych. Francho planuje wyjechać do Hiszpanii, gdzie spodziewa się potomka. Jakub zaś planuje pracować jako adiunkt naukowy w projekcie z konkursu OPUS.

Katarzyna Miernikiewicz została laureatką stypendium Intela i Perspektyw. W minionym roku laureatkami tego stypendium były m.in. Agnieszka Dudek i Beata Janiak.

Zmodernizowano sieć Eduroam. Wymieniliśmy wszystkie Access Pointy Eduroam. Mamy teraz urządzenia o większym zasięgu i prędkości. Zostały zainstalowane dodatkowe Access Pointy na parterze oraz I piętrze.

Zmiany w przydziale pokoi pracowników administracji: Pani Smolińska i Pani Wodzyńska są obecnie w pokoju 232, Pan Przytocki w pokoju 234. Numery telefonów są bez zmian; Pani Smolińska ma dodatkowy numer 71-375-7887.

Filip Sieczkowski wziął ślub, a Mateusz Lewandowski planuje wziąć ślub już 6 października.

Janowi Marckinkowskiemu urodziła się córeczka Jadwiga.

Ciekawe prace:

Sławek Staworko and Piotr Wieczorek, Containment of Shape Expression Schemas for RDF, PODS 2019

Emanuel Kieronski, Ian Pratt-Hartmann, Lidia Tendera: Two-variable logics with counting and semantic constraints. SIGLOG News 5(3): 22-43 (2018)

Filip Chudy, Paweł Woźny, Differential-recurrence properties of dual Bernstei polynomials, Applied Mathematics and Computation 338 (2018), 537-543.

P. Garncarek, T. Jurdzinski, and D. Kowalski. Local queuing under contention. DISC 2018 (32nd International Symposium on Distributed Computing)

T. Jurdzinski, D. R. Kowalski, M. Rozanski, and G. Stachowiak. Deterministic digital clustering of wireless ad hoc networks. PODC 2018 (ACM Symposium on Principles of Distributed Computing)

Komitety programowe:

Tomasz Jurdzinski jest członkiem komitetów programowych SSS 2018 (20th International Symposium on Stabilization, Safety, and Security of Distributed Systems) oraz SIROCCO 2019 (26th International Colloquium on Structural Information and Communication Complexity).

Jarek Byrka będzie w PC WADS 2019 i COCOON 2019.